Jak złamać hasło Windows 10?

lost Windows password?

Czasami potrzebujemy sposobu na złamanie hasła Windows 10. Czasami zdarza się, że zapomnieliśmy hasła Windows, bądź też po prostu jest zgubiliśmy, być może po prostu zastanawiałeś się jak zalogować się na swoje konto bez podawania hasła? Ta sytuacja zdarza się tysiącom ludzi na całym świecie.

W tym poradniku pokażamy kilka znanych i sprawdzonych sposbów na złamanie hasła Windows. Metody te powinny działać z wszystkimi systemami Windows począwszy od Windowsa XP, przez Vista, 7, 8 i kończywszy na Windows 10. Zapraszamy do lektury.

KON-BOOT - Czyli omijamy hasło Windows 10 w kilka sekund

Narzędzie KON-BOOT. pozwala obejść hasła w prawie wszystkich wersjach systemu Windows w dosłownie kilka sekund. Procedura łamania haseł zależnie od złożoności hasła może trwać całe lata, dlatego KON-BOOT działa inaczej. Zamiast łamać hasła po prostu wirtualnie modyfikuje jądro systemu operacyjnego, zmieniając system tak, aby akceptował każde hasło - nieistotne czy poprawne czy nie. Co najciekawsze narzędzie KON-BOOT nie powoduje trwałych zmian w systemie po zrestartowaniu komputera wszystko wraca do stanu z przed użycia narzędzia KON-BOOT

Jeżeli szukasz szybkiego i niezawodnego sposobu na ominięcie hasła Windows 10 lub innego systemu Windows nie znajdziesz nic lepszego niż narzędzie KON-BOOT.

Aby obejść (ominąć) hasło Windows za pomocą programu KON-BOOT należy:

jak zainstalować program kon-boot na USB
  1. Zainstalować program na dowolnym nośniku USB pendrive (polecane są nośniki 16GB).
  2. Włożyć stworzony USB do komputera docelowego, uruchomić komputer
  3. Na ekranie powinno pojawić się logo programu KON-BOOT. Jeżeli logo się nie pojawia należy wejść do ustawień BIOS (klawisz F2 przy starcie komputera) i zmienić BOOT OPTION na USB. Dzięki temu komputer wystartuje z nośnika USB, a nie z dysku twardego.
  4. Należy poczekać, aż system Windows się uruchomi, a na ekranie pojawi się ekran logowania.
  5. Następnie należy wybrać użytkownika, wpisać dowolne hasło i nacisnąć enter
  6. Gratulacje! Hasło systemu Windows zostało pominięte, a ty jesteś zalogowany bez znajomości hasła
Wideo poniżej pokazuje jak szybko program KON-BOOT potrafi objeść hasło w systemie Windows 10 (bez konieczności jego łamania):
ominięcie zapomnianego hasła Windows 10 za pomocą narzędzia KON-BOOT

Łamanie hasła za pomocą programu OPHCRACK

Ophcrack to przydatne, niewielkich rozmiarów narzędzie na licencji GPL, które pozwala na złamanie haseł systemów Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7. Bywa przydatne, kiedy zapomni się hasła do swojego konta lub też chce się odzyskać postać jawną hasła.

Ophrack, aby złamać hasła wykorzystuje tablice tęczowe (ang. rainbow tables), potrafi łamać "hashe" LM oraz NTLM. W czasie instalacji program zaproponuje ściągnięcie jednej lub kilku paczek z tablicami dla systemów Windows XP i Vista / 7. Można też ściągnąć już gotowe obrazy .ISO ze strony projektu. Program obsługuje także łamanie haseł metodą brutceforce w przypadku. Natomiast ta metoda jest przydatna tylko wtedy, kiedy mamy pewność, że hasło nie jest złożone.

Wersje Ophcrack Live CD można wypalić na płycie i uruchomić z niej komputer. Program następnie spróbuje złamać nam hasło Windows. Warto zauważyć, że im trudniejsze i bardziej skomplikowane hasło Windows tym Ophrack będzie potrzebował więcej czasu na jego złamanie.