JAK USUNĄĆ HASŁO WINDOWS 10?

lost Windows password?

W tym poradniku ukazaliśmy jak całkowicie usunąć hasło Windows 10 (to jest jak usunąć wymagania hasła dostępu) i uruchomić Windows 10 z automatycznego logowania (bez konieczności podawania hasła).

Gwoli ścisłości usunięcie hasła Windows 10 wymaganego do zalogowania się do systemu Windows 10 z punktu widzenia bezpieczeństwa nie jest rozsądnym pomysłem. Aczkolwiek, jeżeli komputer wykorzystywany jest tylko przez domowników np. do oglądania filmów w takim wypadku nie powinno mieć to większego znaczenia.

Firma Microsoft projektując nowy system Windows dodała istotne zmiany w zakresie bezpieczeństwa. Tak więc już od kilku lat Windows 10 wymusza logowanie za pomocą konta Microsoft, zamiast konta lokalnego. Mimo, iż te ostatnie jest cały czas dostępne i działa poprawnie.

Tak czy siak dalej można całkowicie usunąć hasło do systemu Windows 10 przy wykorzystaniu użytkownika lokalnego. Nasza metoda powinna działać ze wszystkimi wersjami systemu Windows 10.UWAGA: Mimo wszystkich tych nowych zabezpieczeń wprowadzonych w systemach Win 10, np. KODU PIN, ODCISKÓW PLACA itp. do systemu Windows 10 dalej można się dostać za pomocą takich narzędzie jak KON-BOOT. Program KON-BOOT pozwala ominąć dowolne hasło w systemach Windows. Można zalogować się do systemu Windows bez znajomości hasła. Jest to szczególnie przydatne w momencie kiedy nie pamiętamy hasła lub je zgubiliśmy, a chcemy uzyskać dostęp do plików na komputerze.

Metoda 1: Jak usunąc hasło logowania do Windows 10

W tutorialu poniżej pokazujemy co należy wykonać, aby usunąć hasło dostępu w systemach Windows 10.

Na samym początku należy uruchomić program netplwiz (jak pokazano poniżej). Jak widać aktualnych wersjach systemu Windows 10 brak jest opcji "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło". Aby tą opcję przywrócić należy zmodyfikować rejestr systemu Windows. Sposób modyfikacji rejestru pokazno poniżej:

windows 10 brak opcji automatycznego logowania
brak opcji automatycznego logowania w windows 10

Jak przywrócić opcje automatycznego logowania w systemach Windows 10?

 1. Naciśnij klawisz Windows + R na swojej klawiaturze, wpisz regedit i kliknij OK
 2. Okno edytora rejestru (regedit) powinno pojawić się na ekranie
 3. W pasku adresu edytora rejestru wpisz następującą linikę (przekopiuj pogrubiony fragment) i naciśnij ENTER: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\PasswordLess\Device
 4. Następnie zmodyfikuj wartość DevicePasswordLessBuildVersion na wartość 0 (kliknij na nią dwukrotnie i wpisz 0 – zobacz rysunek poniżej)
 5. edytor rejestru windows program regedit
 6. Zamknij edytor rejestru
 7. Naciśnij klawisz Windows + R na swojej klawiaturze, wpisz netplwiz i naciśnij OK. Jak widać opcja: "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło" jest już odblokowana.
 8. odblokowana opcja Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło
Tym o to sposobem odblokowaliśmy opcję automatycznego logowania w systemach Windows 10.

Aktywacja automatycznego logowania w Windows 10Aby aktywować automatycznie logowanie wykonaj następujące kroki (w programie netplwiz -- patrz wyżej):

 1. Odhacz opcję "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło"
 2. Kliknij ZASTOSUJ. Na ekranie pojawi się prośba o podanie aktualnego hasła. Wprowadź swoje hasło dwukrotnie. Od tego momentu system Windows 10 nie będzie już pytał o hasło podczas uruchamiania komputera.
 3. To wszystko, poprawnie usunąłeś hasło ze swojego systemu Windows 10.

Zapomniałeś hasła Windows 10?

Czasem zdarza się nam zapominać różne rzeczy, to normalne. Jeżeli zapomniałeś hasła logowania do systemu Windows, możesz spróbować narzędzia KON-BOOT. Narzędzie to pozwala na szybkie i bezproblemowe ominięcie hasła logowania we wszystkich wersjach Windows. Wcześniejsza znajomość hasła lub jego złożoność jest kompletnie nieistotna.

Oprogramowanie nagrywa się na nośnik USB, a następnie uruchamia komputer docelowy tj. ten na którym chcielibyśmy ominąć zapomniane hasło Windows. Poniższy materiał wideo pokazuje jak narzedzie KON-BOOT w ciagu kilku sekund omija hasło Windows 10.

ominięcie zapomnianego hasła Windows 10 za pomocą narzędzia KON-BOOT

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł pomógł Państwu i pokazał jak usunąć hasło z systemu Windows 10.