Jak usunąć hasło logowania w systemie Windows 11?

lost Windows password?

W tym artykule pokazujemy jak całkowicie usunąć hasło logowania w systemie Windows 11.

Warto zauważy, że usunięcie hasła Windows 11 wymaganego do logowania systemu Windows 11 nie jest zbytnio bezpiecznym rozwiązaniem. Natomiast jeśli twój komputer wykorzystywany jest jako domowa stacja multimedialna to nie powinno mieć to większego znaczenia.

Firma Microsoft projektując nowy system Windows 11 dodała duże zmiany w zakresie bezpieczeństwa. Nowy Windows 11 wymusza logowanie za pomocą konta Microsoft, zamiast konta lokalnego. Mimo, iż te konto lokalne jest cały czas dostępne, choć celowo ukryte.

W tym artykule pokazujemy, że można usunąć hasło logowania do Windows 11 przy wykorzystaniu użytkownika lokalnego. Pokazana metoda jest kompatybilna ze wszystkimi wersjami systemu Windows 11.WAŻNE: Pomimo nowych zabezpieczeń w systemie Windows 11, tj. KODU PIN, ODCISKÓW PLACA itp. do systemu Windows 11 dalej można się zalogować za pomocą narzędzia KON-BOOT. Program KON-BOOT pozwala ominąć hasło logowania w systemie Windows 11. Tak więc można się zalogować do systemu Windows bez uprzedniej znajomości hasła. Narzędzie sprawdza się szczególnie wtedy kiedy nie pamiętamy hasła lub je zgubiliśmy, a chcemy uzyskać dostęp do plików na komputerze.

Metoda 1: USUNIĘCIE HASŁA WINDOWS 11 ZA POMOCĄ INNEGO KONTA ADMINISTRATORA

Poniżej przedstawiamy jak usunąć hasło dostępu w systemach Windows 11 za pomocą innego konta admiinistratora dostępnego w systemie.

 1. Zaloguj się do innego konta administratora na komputerze Windows 11
 2. Wybierz pole wyszukiwania i wpisz "cmd". Kliknij "Uruchom jako administrator", na ekranie pojawi się okno wiersza poleceń
 3. Teraz wpisz "net user nazwaużytkownika nowehasło" (bez cudzysłowów) i naciśnij Enter. To polecenie zmieni hasło dla konta nazwaużytkownika (nowe hasło to "nowehasło")
 4. Jeśli wszystko zadziałało poprawnie, otrzymasz komunikat "Polecenie zakończone powodzeniem".
uruchom wiersz poleceń na systemie Windows 11
okno wierszu poleceń w systemie Windows 11

Metoda 2: Narzędzie KON-BOOT (NAJPROSTSZY SPOSÓB)

Możesz być w poważnych problemach jeśli inne metody nie działają i zapomniałeś hasła do konta administratora. Jednak nie martw się, mamy porządne rozwiązanie, które będzie w stanie ominąć hasło Windows 11 w ciągu dosłownie chwili czasu. To zaufane i znane narzędzie na całym świecie nazywa się Kon-Boot . To narzędzie pozwoli ci obejść hasło systemu Windows 11 i zalogować się do systemu.

Oprogramowanie instaluje się na nośniku USB (pendrive), a następnie uruchamia komputer docelowy tj. ten na którym chcielibyśmy ominąć zapomniane hasło Windows 11. Poniższy materiał wideo pokazuje jak narzedzie KON-BOOT w ciagu kilku sekund omija hasło Windows 11.

Jak usunąć hasło Windows 11 za pomocą programu kon-boot

W skrócie cały proces wygląda następująco:

instalator programu Kon-Boot
 • Krok 1: Uruchom instalator Kon-Boot i zainstaluj na wybranym USB.
 • Krok 2: Włóż utworzony napęd USB do zablokowanego komputera i uruchom z niego komputer. Upewnij się, że zmieniłeś priorytet rozruchu w BIOS-ie tak, aby napęd USB był pierwszą opcją rozruchu.
 • Krok 3: Postępuj zgodnie z instrukcjami Kon-boot napisanymi na ekranie
 • Krok 4: Poczekaj, aż załaduje się Windows 11
 • Krok 5: wybierz konto, które chcesz ominąć
 • Krok 6: wpisz dowolne hasło i naciśnij ENTER.
 • Krok 7: Gratulacje Kon-Boot ominął twoje hasło Windows 11.

Metoda 3: ZMIEŃ HASŁO WINDOWS 11 POPRZEZ STRONĘ MICROSOFT (RESET HASŁA)

Aby zresetować hasło do konta live / online wystarczy wejść na stronę https://account.live.com/ResetPassword.aspx za pomocą komputera lub wybranego urządzenia (np. smartfona). Nalezy wypełnić formularz dostępny na stronie. Przed zresetowaniem hasła Windows 11 firma Microsoft będzie musiała zweryfikować, czy rzeczywiście jesteś właścicielem konta. Bez odpowiedzi na te pytania hasło użytkownika Windows 11 nie zostanie zresetowane.

Na samym początku należy uruchomić program netplwiz (jak pokazano poniżej). Jak widać aktualnych wersjach systemu Windows 11 brak jest opcji "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło". Aby tą opcję przywrócić należy zmodyfikować rejestr systemu Windows. Sposób modyfikacji rejestru pokazno poniżej:

reset hasła windows 11

Metoda 4: USUNIĘCIE HASŁA W WINDOWS 11 ZA POMOCĄ PROGRAMU NETPLWIZ

Poniżej przedstawiamy jakie kroki należy podjąć, aby usunąć hasło logowania w systemach Windows 11.

Na samym początku należy uruchomić program netplwiz (jak pokazano poniżej). Jak widać aktualnych wersjach systemu Windows 11 brakuje opcji "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło". Aby tą opcję przywrócić należy zmodyfikować rejestr systemu Windows. Sposób modyfikacji rejestru pokazno poniżej:

windows 11 brak opcji automatycznego logowania
brak opcji automatycznego logowania w windows 11
 • Naciśnij klawisz Windows + R na swojej klawiaturze, wpisz "regedit" i naciśnij ENTER
 • Okno edytora rejestru pojawi się na ekranie
 • W pasku adresu edytora rejestru wpisz przedstawiony fragment i naciśnij ENTER: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\PasswordLess\Device
 • Następnie zmodyfikuj wartość zmiennej DevicePasswordLessBuildVersion na wartość 0 (kliknij na nią dwukrotnie i wpisz 0)
 • Zamknij edytor rejestru
 • Naciśnij klawisz Windows + R na swojej klawiaturze, wpisz "netplwiz" i naciśnij ENTER. Jak widać opcja: "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło" jest już dostępna.
 • Odznacz opcję "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło" i zrobione

Podsumowanie

W tym artykule przedstawiliśy kilka łatwych w użyciu sposobów na usunięcie hasła logowania Windows 11, w przypadku utraty hasła logowania. Polecamy narzędzie Kon-Boot dla celów ominięcia hasła Windows 11. Jest to niezawodne oprogramowanie, które może łatwo ominąć hasło Windows i udostepnić dostęp do systemu Windows 11.